EKSTRA TALENT - III miejsce Okocimskiego 2005

Projekt Ekstra Talent, przygotowany przez Fundację Ekstraklasy i Ministerstwo Sportu i Turystyki, wystartował 10 października, a dobiegnie końca w przyszłą sobotę - w tym czasie przemierza Polskę, odwiedzając wszystkie kluby Lotto Ekstraklasy. Dzisiaj przyszedł czas na Cracovię.

Młodzi adepci piłki przeszli dziś w ośrodku treningowym Cracovii testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiej specyfikacji EUROFIT, które obejmują trzy rodzaje ćwiczeń: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy czyli tzw. bip-test. Niektórym młodym piłkarzom udało się osiągnąć naprawdę imponujące wyniki!

Dzieci rywalizowały również w turnieju piłkarskim. Wzięło w nim udział 16 drużyn, z czego 6 ekip Cracovii. Zespoły grały spotkania w 4 grupach i po zaciętej walce do półfinałów awansowały dwie drużyny Cracovii - rocznik 2005 I i rocznik 2006 II, Milenium Skawina oraz Okocimski Brzesko. W finale w szranki stanęły Cracovia 2005 I i Milenium Skawina. Mecz nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry i ostatecznie po rzutach karnych triumfowała drużyna ze Skawiny.

- Projekt Ekstra Talent, który mieliśmy dziś okazję współorganizować, naprawdę wypalił. Bardzo się cieszymy, że w czwórce najlepszych drużyn były dwie Cracovii, choć oczywiście nie to było najważniejsze. Takie projekty jak dzisiejszy Ekstra Talent czy ostatnia Akademia Klasy Ekstra to super sprawa, bardzo więc liczymy na to, że w przyszłości przyjdzie czas na kolejne. Świetnie patrzy się na radość, która towarzyszy dzieciakom podczas meczów, które zawsze obfitują w mnóstwo emocji - mówi dyrektor Cracovia Kids Robert Kasperczyk.

Najlepsze drużyny turnieju:

1. miejsce - Milenium Skawina:

2. miejsce - Cracovia 2005 I:

3. miejsce - Okocimski Brzesko:

Siudut Michał, Mida Szymon, Uryga Igor, Augustyn Konrad, Kubala Marcel, Marecik Kamil, Poliszak Dawid, Mikołaj Jędrzejczyk, Pasula Kacper, Policht Eryk, Barnaś Dawid, Majda Kacper, trener: Marek Małysa

4. miejsce - Cracovia 2006 I:

źródło:  www.cracovia.pl

więcej info i zdjęć wkrótce :))