Halowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików rozstrzygnięte!
BRAMKI DLA OKOCIMSKIEGO :
Okocimski Brzesko -Krakus Nowa Huta 1-3
Cięciwa Mateusz
Sandecja Nowy Sącz -Okocimski Brzesko 0-3
Żurawski Jakub, samobójcza, Okas Oliwier
Okocimski Brzesko -Beskid Andrychów 2-3
Żurawski Jakub, Klimek Kacper
Tegoroczne finały Halowych Mistrzostw Małopolski Młodzików zdominowały dwie krakowskie drużyny. Zarówno AP 21 Kraków jak i Krakus Nowa Huta przez fazę grupową przebrnęły nietknięte i obie w trzech meczach zdołały uzbierać dwucyfrową ilość zdobytych goli.
Zacięta za to była walka o drugie, premiowane awansem do małego finału miejsce w obu grupach. W grupie A toczył się bój korespondencyjny. A to wszystko zasługa remisu w meczu Glinika z Unią. Obie ekipy więc musiały mieć się na baczności w ostatniej serii gier. Najpierw, jak najwyżej z Dąbrovią wygrać musiała Unia. Oświęcimianie zaaplikowali rywalowi 6 goli i czekali na to, co zrobią gorliczanie. A ci, by utrzymać pozycję wicelidera, nie mogli z rozpędzoną AP 21 przegrać wyżej niż różnicą trzech goli. Krakowianie wygrali z Glinikiem 2:0 i to ekipa z nowosądecczyzny awansowała do strefy medalowej. W grupie B było równie ciekawie, bo mecz o awans do małego finału rozegrał się w ostatniej kolejce. Beskid, któremy do celu wystarczał remis, wygrał po zaciętym boju z Okocimskim 3:2 i przypieczętował swój udział w meczu o brąz.

Andrychowianie zresztą dostarczyli masę emocji w pojedynku o trzecie miejsce w całym turnieju. W rywalizacji z Glinikiem, gola dającego zwycięstwo zdobyli dosłownie na 12 sekund przed końcową syreną! Radości w ekipie z Małopolski Zachodniej nie było więc końca.
Najbardziej wyczekiwany był jednak bezpośredni pojedynek dwóch niepokonanych w całym turnieju ekip z Podokręgu Kraków. Wielki finał lepiej rozpoczął się dla krakowian, którzy od pierwszych minut wywalczyli sobie sporą przewagę optyczną i stworzyli kilka dogodnych szans strzeleckich. Najlepszą, i w sumie ciężko wyobrazić sobie lepszą okazję zmarnował Dawid Machno w 7 minucie gdy po idealnym podaniu od Krystiana Lelka, trafił w poprzeczkę celując z 2 metrów do pustej bramki! Ta wpadka zemściła się 3 minuty potem, gdy za zagranie ręką Patryka Warczaka po dośrodkowaniu Mikołaja Zięby, arbitrzy podyktowali rzut karny. Co ciekawe, jedenastki na gola nie zamienił Miłosz Strzeboński bo piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i choć na raty, to padła łupem bramkarza. Co ciekawe jednak, jeden z rozjemców dostrzegł zbyt wczesne wbiegnięcie Krystiana Lelka w pole karne i nakazał karnego powtórzyć. Do powtórki podszedł już Bartosz Markiewicz i Krakus objął niespodziewanie prowadzenie. Gol wyraźnie dodał jednak skrzydeł nowohucianom bo od tego momentu wyraźnie przyspieszyli tempo gry i im bliżej końca meczu, tym większą osiągali przewagę na boisku. Co ciekawe, niemal natychmiast po objęciu prowadzenia, AP 21 doprowadziło za sprawą najlepszego na boisku Kacpra Myszogląda do remisu i rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów. Do końca regulaminowego czasu gry już goli się nie doczekaliśmy, choć na 6 sekund przed końcem meczu Bartosz Markiewicz huknął z dystansu w słupek! O losach mistrzostwa rozstrzygnąć musiały zatem rzuty karne a i tu nie było łatwo wyłonić triumfatora. Obie ekipy trafiały i pudłowały solidarnie i dopiero po kilkunastu seriach, AP 21 udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Akademia Piłkarska 21 Kraków została tym samym Halowym Mistrzem Małopolski Młodzików.
Dąbrovia - AP 21 0:8

Finał:
AP 21 - Krakus 1:1, k.6-5
Końcowa klasyfikacja:
1. Akademia Piłkarska 21 Kraków: Piotr Bednarczyk - Patryk Warczak, Adrian Dziedzic, Bartosz Sosin, Kacper Myszogląd, Krystian Lelek, Karol Płonka, Oliwier Oczkowski, Jakub Niedbała, Dawid Machno, Jakub Czyż, Mateusz Fundament, Daniel Stach, Patryk Małota, Jan Trela, Konrad Kornaś.Trener:Marek Konieczny.
2. Krakus Nowa Huta: Oskar Witek, Jan Irzyk - Matuesz Bień, Jakub Gut, Oskar Harnik, Jakub Sawicki, Aleksander Kowalski, Kamil Kubic, Bartosz Markiewicz, Szymon Miechowicz, Mikołaj Zięba, Miłosz Strzeboński, Nikodem Jakubowski.Trener:Kamil Czarnecki.
3. Beskid Andrychów: Dawid Pochłopień - Daniel Budka, Jakub Budka, Paweł Dwornik, Julian Wdowik, Karol Pruchnicki, Miłosz Koczur, Jakub Mikołajek, Oskar Pustelnik, Kacper Kacprzak, Mateusz Paździora, Jakub Rusinek, Mateusz Kanturski.
4. Glinik Gorlice: Tomasz Nowak, Tomasz Piecuch - Krzysztof Dąbrowski, Sebastian Matuszyk, Maciej Socha, Dawid Gryzik, Jakub Wierzba, Damian Śliwa, Bartłomiej Kosiński, Kacper Wiklowski, Kacper Gubała, Mateusz Rakoczy, Jakub Firlit, Kacper Piotrowski.
5. Unia Oświęcim: Gabriel Rogusz, Kornel Mizgała - Igor Lewandowski, Miłosz Kaczmarczyk, Daniel Jamróz, Kamil Rybarski, Szymon Pawłowicz, Igor Dziedzic, Igor Pawela, Piotr Skibicki, Gabriel Kirejczyk, Karol Krechowiecki, Aleksander Homa, Jakub Wykręt.
6. Okocimski Brzesko: Piotr Zagórowski - Hubert Smulski, Damian Boroń, Kacper Klimek, Krystian Bielak, Kacper Marmol, Matuesz Cięciwa, Hubert Sowa, Oliwier Okas, Jakub Żurawski, Bartosz Guzek, Adrian Smaluch, Filip Zaczyński, Michał Siudut.
7. Sandecja Nowy Sącz: Kacper Studencki - Jakub Nowak, Kacper Chmielowski, Hubert Wójcik, Łukasz Rogóż, Jan Kurul, Patryk Święs, Tymon Wójs, Rafał Szadkowski, Alan Bodziony, Krystian Izworski, Kacper Kościółek, Sebastian Bocheński, Karol Jasiński, Bartłomiej Schneider.
8. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska: Marcin Ryczek - Kacper Mazurkiewicz, Szymon Król, Konrad Wałaszek, Antoni Bociek, Bartosz Jurczyk, Bartłomiej Januszewski, Adrian Maziarz, Bartosz Lizak, Norbert Łysik, Jakub Soja, Filip Derus, Mikołaj Baca.
Źródło: piotr kwiecień,
więcej informacji można poczytać: